Žalbeno vijeće MKSJ je 16.11.2012. godine poništilo osuđujuću presudu generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču za zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja u vojnoj akciji „Oluja“, poduzetoj s legitimnim ciljem uspotavljanja kontrole na području Krajine i suvereniteta na cijeloj teritoriji Republike Hrvatske. Tom presudom, Žalbeno vijeće nije oslobodilo Republiku Hrvatsku obaveze da procesuira počinitelje čiji je identitet utvrdilo Raspravno vijeće, kao i da istraži i kazni počinitelje ratnih zločina koji nisu bili dio predmeta Tužitelj protiv Ante Gotovine i Mladena Markača.
Udruženja Srba iz Hrvatske, sa sjedištem u Srbiji, „Veritas“ i „Suza“ raspolažu podacima da je ubijeno 1.200 civila, i da posmrtni ostaci još 250 žrtava nisu otkriveni ili identificirani iako su masovne grobnice poznate.
Službeni izvori u Hrvatskoj navode da su na hrvatskoj strani poginula 204 vojnika i policajaca i da posmrtni ostatci dvoje još uvijek nisu nađeni.
Hrvatski helsinški odbor za ljudska prava je dokumentirao ubojstva 677 civila, a te podatke podržavaju i podaci Documente – centra za suočavanje s prošlošću i Fonda za humanitarno pravo.
Proteklo vrijeme pokazuje da su izvršitelji ratnih zločina na slobodi.
Nema političke volje da se napravi regionalni popis žrtava 1991-2001. godine, za koji se zalaže civilno društvo i 580.000 građana postjugoslavenskih zemalja, potpisnika peticije za osnivanje REKOM-a.
Procesuiranje ratnih zločina je rezultiralo dvjema osuđujućim i dvjema oslobađajućim presudama.
U povodu godišnjice vojno redarstvene akcije „Oluja“, REKOM mreža pomirenja, Fond za humanitarno pravo, Documenta – centar za suočavanje s prošlošću i Inicijativa mladih za ljudska prava – Hrvatska, podsjećaju na sudski utvrđene činjenice o počinjenim zločinima, čiji počinitelji još uvijek nisu kažnjeni.
Sudske činjenice o žrtvama nalaze se ovdje.